Szenzáció: Ronaldo büntetőt hibázott, kiesett a Real Madrid – videók

A várakozásoknak megfelelően a Real Madrid kezdte agresszívebben a mérkőzést. A Bayern München az első percekben csakis a védekezésre fókuszált. A királyi gárda már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést. Ángel di Maria bolondította meg David Alabát a bal oldalon, majd betört a 16-on belülre. Az argentin középpályás visszagurította a labdát Sami Khedirának, akinek a lövését védte Manuel Neuer.

Két perccel később ismét Alaba okozott komoly ”fejfájást” a csapattársainak. Di Maria lövését blokkolta a kezével az osztrák válogatott védő. Cristiano Ronaldo magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. A 8. minutumban Alaba bal oldali beadása után Arjen Robben öt méterről a kapu fölé rúgta a labdát. A 13. percben Mario Gómez távoli lövése kipattant Iker Casillas-ról. A labda Franck Ribéry elé került, de a hazaiak kapusa javítani tudta a hibáját.

A 14. percben Mesut Özil zseniális passza után Cristiano Ronaldo rúgta ki a jobb alsó sarkot. A Real már 2-0-ra vezetett. A 27. percben Arjen Robben értékesített egy büntetőt. Pepe szabálytalankodott Gómezzel szemben. A 34. percben komoly forgalom alakult ki a Real kapuja előtt. Gómez lövését Casillas lábbal védte. A kipattanó Ribéry-hez került, aki elesett a védője mellett. Kassai Viktor sípja, ezúttal néma maradt. A hosszabbítás második percében Robben 17 méteres szabadrúgását kellett bravúrral védenie Casillas-nak.

Nagy lendülettel kezdték a második félidőt a csapatok. A 47. minutumban Benzema jobb oldali beadása mindenki előtt elment. Egy perccel később Philipp Lahm bal oldali beadását centikkel fejelte a kapu mellé Gomez. Az 56. percben Benzema kiszorított helyzetből vette célba a Bayern kapuját. Az alsó sarok felé tartó labdát Neuer ütötte ki. A 67. minutumban Robben kerülhetett volna helyzetbe. A Bayern egyik legjobbja egy megkerülős csellel csapta be Pepét, de a holland elől felszedte a labdát Casillas. Középen Gómez üresen kérte a labdát.

A 88 percben Robben nagyszerű passza után Gómez lőhetett volna kapura. A Real szerencséjére a támadó megcsinált, még egy cselt is, így a lövésébe két madridi védő is bele tudott vetődni. A felpattanó labdát Casillas könnyedén magához ölelte. A rendes játékidőben nem dőlt el a mérkőzés, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban egyik csapat sem kockáztatott. Az első 15 percben, még kaput eltaláló lövés sem volt. A Bayern szerencsétlenségére Ribéry-t le kellett cserélni. A 118. percben Cristiano Ronaldo emelt a Bayern kapujába, de a gólt nem adta meg Kassai, ugyanis Higuaín lesen volt és tett egy lépést a labda felé.

A tizenegyespárbajt nem kezdte túl jól a Real Madrid, ugyanis Cristiano Ronaldo és Kaká büntetőjét is megfogta Manuel Neuer. A Bayern Münchenben David Alaba és Mario Gómez sem hibázott. Iker Casillas Toni Kroos és Philipp Lahm kísérletét is megfogta, így a Real számára nem úszott el a továbbjutás. Az utolsó párban Sergio Ramos hibázott, míg Bastian Schweinsteiger döntőbe rúgta a Bayern Münchent! Május 19-én Münchenben Bayern München – Chelsea BL-döntőt rendeznek.

BL, elődöntő, visszavágó:
Real Madrid (spanyol)-Bayern München (német) 2-1 (2-1, 2-1, 2-1) – 11-esekkel: 1-3
Santiago Bernabeu Stadion, 80 ezer néző, v.: Kassai Viktor
Real Madrid: Iker Casillas – Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo – Xabi Alonso, Sami Khedira – Angel Di María (Kaká, 75.), Mesut Özil (Esteban Granero, 111.), Cristiano Ronaldo – Karim Benzema (Gonzalo Higuaín, 105.)
Bayern München: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, Holger Badstuber, David Alaba – Bastian Schweinsteiger, Luiz Gustavo – Arjen Robben, Toni Kroos, Franck Ribéry (Thomas Müller, 95.) – Mario Gomez
Gólszerzők: Ronaldo (6., 14., az elsőt 11-esből), illetve Robben (27., 11-esből)
Sárga lap: Pepe (27.), Arbeola (59.), Granero (115.), illetve Alaba (6.), Robben (90.), Luiz Gustavo (102.), Badstuber (104.)
Továbbjutott: a Bayern München 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel.

Az első mérkőzés 2-1-es müncheni sikerét követően most a Real vezetett a rendes játékidő végén 2-1-re. Nézzük a legfontosabb pillanatokat:

1-0, Cristiano Ronaldo:

2-0, Cristiano Ronaldo:

2-1, Arjen Robben: